Taraftarlar Derneği Başkanı Adem Çukur

Taraftarlar Derneği Başkanı Adem Çukur

Ziyarette Büyükçekmece Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Adem Çukur ile birlikte sanatçı Suat Suna da yer aldı. Başkanımız Mustafa Cengiz ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ziyaret sorası Galatasaray Televizyonu'ndan Alican Baykın’a açıklamalarda bulundu.

 

Büyükçekmece Belediyesi tarafından 2000 yılında Galatasaray'ın UEFA ve Süper Kupa'yı kazanması nedeniyle yaptırılan şampiyonluk anıtında Galatasaray'ın 21. şampiyonluğu dolayısıyla bayrak töreni gerçekleştirildi.

 

Başkanımız Mustafa Cengiz, İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcılarımız Yusuf Günay ve Kaan Kançal tören öncesi ilk olarak Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ü makamında ziyaret etti. 

Ziyarette Büyükçekmece Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Adem Çukur ile birlikte sanatçı Suat Suna da yer aldı. Başkanımız Mustafa Cengiz ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ziyaret sorası Galatasaray Televizyonu'ndan Alican Baykın’a açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Mustafa Cengiz, “Hasan Başkanımın öncülüğünde Galatasaray’ın kutlamaları Büyükçekmece’de sürüyor. Büyükçekmece, İstanbul ve Galatasaraylılar için çok değerli bir bölge. Gelişmekte olan bir yer. Sayın Hasan Başkanımın da bu konuda çok büyük katkıları var. Kendisine teşekkür ediyoruz. Diliyorum ki bu bayrakları her zaman açarız ve kutlarız” derken; Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ise Şampiyonlar Anıtının 2000 yılında Galatasaray’ın UEFA ve Süper Kupa’yı kazanmasının ardından yapıldığını vurguladı ve bu sezon Avrupa kupalarında yer alacak tüm Türk takımlarına başarılar diledi. 

Ziyaretin sonunda Hasan Akgün, Başkanımız Mustafa Cengiz'e Büyükçekmece'deki Kanuni Sultan Süleyman Köprüsünü simgeleyen bir maket ve plaket takdim etti. 

Galatasaray taraftarlarının yoğun ilgi gösterdiği bayrak töreninde teknik direktör Bülent Ünder de yer aldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Büyükçekmece Taraftarlar Derneği Başkanı Adem Çukur ve Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün konuşmaları sonrası Başkanımız Mustafa Cengiz de davetlilere hitap etti.

Başkanımız “Beni buraya davet ettiğiniz ve Galatasaray'ın bayrağını burada şan ile dalgalandırdığınız için teşekkür ederim. Ağustos sıcağında bu törene Galatasaray için katlanan taraftarlarımızın yüreğini kutluyorum. Siz olmasaydınız biz de olmazdık. Sizin varlığınız ve güneş altında dayanmanız, ne çıkar ne de maddiyat için. İçinizde bulunan ruh ve gönül ateşi için buradasınız. Bu anıt 2000'de yaptırıldı ama eğer Süper Lig kurulduğundan beri olsaydı yine 21 şampiyonlukla en çok şanlı bayrağı asılan takım Galatasaray olurdu. Tüm rakiplerimize duyduğumuz derin saygı içinde ifade etmek isteriz ki; Galatasaray her zaman ilklerin ve birinciliklerin takımı olmuştur. Sizlerin katılımı ve desteğiyle umarım ebediyete kadar sürecektir. Yaşasın Galatasaray” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkanımız Mustafa Cengiz'e ve Yöneticilerimize günün anısına hediye ve plaket verildi. Ayrıca Tepecikspor Başkan Yardımcısı Mehmet Eyüpoğlu da Tepecikspor forması hediye etti ve toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Törende son olarak Galatasaray bayrağı tezahüratlarla Başkanımız Mustafa Cengiz ve minik Galatasaray taraftarlarının da katılımıyla göndere çekildi.

Bayrak töreni sonrası Başkanımız Mustafa Cengiz ve Yöneticilerimiz, Büyükçekmece Rizeliler Derneği'ndeki yemek organizasyonuna katıldı.

 

YORUMLAR

    Bu konuya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...

YORUM YAZ